• Dozowniki

  • Parametry

W naszej ofercie posiadamy elementy stosowane do fertygacji. Jest to specjalna metoda nawożenia czyli wprowadzanie nawozów wraz z wodą podczas nawadniania. Stosowana jest w profesjonalnych uprawach warzyw czy roślin ozdobnych. Aby roślina uzyskiwała odpowiedni wzrost potrzebne jest wspomaganie jej poprzez nawozy sztuczne. Najlepszą metodą jest wprowadzanie ich wraz z wodą co oferują polecane przez nas urządzenia. W naszej ofercie posiadamy dozowniki nawozowe, pompy nawozowe oraz zwężki inżektorowe. 

Dozowniki nawozowe firmy DOSATRON to dozowniki najnowszej generacji. Wprowadzają w sposób równomierny nawóz do wody przeznaczonej donawadniania roślin. Zapewniają precyzyjne dozowanie. Posiadają możliwość automatyzacji, oszczędzają wodę. Nie wymagają podłączenia do prądu, działają bezprądowo. Bezpośrednio podłączone do sieci wodociągowej.

Pompa nawozowa służy do dozowania nawozów, kwasów i środków ochrony roślin. Wprowadza proporcjonalną ilość preparatu do ciśnienia w instalacji. 

Zwężka inżektorowa jest to urządzenie, którego konstrukcję oparto na idei zwężki Venturiego.  Zwężki inżektorowe znajdują zastosowanie do dozowania nawozów i innych środków chemicznych oraz w procesach uzdatniania wody do napowietrzania.