• Filtry

  • Parametry

W naszym sklepie oferujemy szeroki wybór filtrów.

Filtracja wody jest bardzo ważnym elementem w instalacjach systemu nawadniającego gdy występuje woda narażona na zanieczyszczenia. Istotne jest odpowiednie dobranie filtra w zależności od rodzaju systemu oraz zanieczyszczeń jakie mogą występować. Filtrowanie wody gwarantuje trwałość i wydajność poszczególnych elementów systemu, a także wydłuża ich żywotność. Dobór odpowiedniego typu filtra jest istotną rzeczą. Wiąże się to z rodzajem zastosowanego systemu oraz rodzajem zanieczyszczeń oraz źródłem wody.

W naszej ofercie znaleźć można filtry siatkowe i dyskowe, filtry żwirowe, hydrocyklony oraz odżelaziacze.

Filtry siatkowe i dyskowe

Filtry dyskowe zawierają wkład z dyskami plastikowymi, które zbierają zanieczyszczenia. Są wielokrotnego użytku gdyż wystarczy odkręcić pokrywę i przeczyścić wkład pod bieżącą wodą. Następnie z powrotem wkładamy go w obudowę i zakręcamy pokrywę. Filtry dobieramy w zależności od parametrów przepływu oraz w zależności od odpowiedniego połączenia gwintowanego. Filtry siatkowe działają analogicznie do filtrów dyskowych. Posiadają wyjmowany wkład z siatki, który również podczas eksploatacji należy wyciągnąć i przeczyścić.

Filtry żwirowe

Oferowane przez nas filtry żwirowe mają za zadanie usuwać zanieczyszczenia biologiczne za pomocą wkładu żwirowego np. bazaltu. Stosuje się je głównie tam gdzie woda do nawodnień pochodzodzi ze studni głębinowej lub zbiorników otwartych.

Hydrocyklony

Polecamy hydrocyklony czyli separatory piasku. Oczyszczają one wodę pochodzą z rzek i jezior oraz ze studni gdzie wraz z wodą dostarczane są duże ilości piasku. Piasek osadza się na dnie filtra natomiast oczyszczona woda zostaje transportowana do instalacji nawadniającej.

Odżelaziacze

Głównym celem odżelaziaczy jest wytrącanie z wody związków żelaza lub manganu. Mają za zadanie także odseparować i usunąć wytworzone osady. Zabezpieczają cały system przed zanieczyszczeniem.