• Linie kroplujące

  • Parametry

W asortymencie naszego sklepu posiadamy nowoczesne systemy nawadniające w postaci linii kroplujących. Rozwiązania te z powodzeniem można stosować w różnego rodzaju uprawach. Dzięki wysokiej jakości materiałów zachowują one swoją skuteczność przez długie lata. Linie kroplujące znajdują zastosowanie przy nawadnianiu drzew, krzewów, upraw rolnych i sadowniczych oraz na terenach zieleni miejskiej czy przydomowej. Zaletą systemów nawadniania kroplującego jest to, że woda doprowadzana jest bezpośrednio do strefy korzenienia się roślin co ogranicza straty spowodowane parowaniem oraz pozytywnie wpływa na rozwój roślin. W naszej ofercie znajdują się linie kroplujące z kompensacją ciśnienia oraz bez kompensacji ciśnienia. Linie różnią się także średnicą, grubością ścianek, wydatkiem z kroplownika oraz rozstawą kroplowników.

Linie z kompensacją ciśnienia

Linie kroplujące tego typu posiadają emitery, które regulują ciśnienie wody, zapewniając jednakowy wypływ na całej długości biegnącego przewodu. Ten system znajduje zastosowanie szczególnie w przypadku terenów nierównych, skarp, na dużych obszarach i wszędzie tam, gdzie potrzeba wysokiej precyzji nawadniania. Wydatek wody z emiterów na początku rurociągu jest jednoznaczny z wydatkiem wody z emiterów na końcu rurociągu. 

Nasze linie kroplujące HYDRO PC są wyjątkowo odporne na zatykanie się, ponieważ posiadają szeroką ścieżkę wewnątrz kroplowników. Mechanizm samoprzepłukiwania powoduje, że filtr wewnątrz kroplownika jest cały czas czyszczony. 

W polecanej przez nas linii kroplującej z kompensacją ciśnienia serii D5000 zastosowano uniwersalne, płaskie kroplowniki, które można stosować przy różnych średnicach linii i różnych grubościach ścianek. Wbudowane filtry wlotowe oraz szeroka ścieżka przepływu wpływają na odporność zapychania linii kroplujących.

Linie bez kompensacji ciśnienia

Nie posiadają one kompensacji ciśnienia, dlatego wraz z długością ciągu spada ciśnienie wody. Nawadnianie takimi liniami kroplującymi stosuje się przede wszystkim na mniejszych powierzchniach. Pozwala ono do minimum zredukować straty wody. 

Dodatkowo polecamy gotowy zestaw do nawadniania grawitacyjnego firmy RIVULIS, stanowiący bardzo ekonomiczną metodę zasilania w wodę terenów, których powierzchnia nie przekracza 100 metrów kwadratowych. Składa się on z wszystkich potrzebnych elementów do montażu systemu kroplującego na mniejszym terenie.