• Pompy

  • Parametry

W naszym sklepie oferujemy szeroki wybór pomp używanych do różnych celów, głównie do systemów nawadniania. W naszej ofercie znajdują się pompy głębinowe, zatapialne, zestawy hydroforowe jak również akcesoria do prawidłowej pracy pomp.

Pompy znajdują swoje zastosowanie do wypompowywania wody ze zbiorników studni, podnoszenia ciśnienia w sieciach wodociągowych jak również do odwadniania terenów, w których jest nadmiar wody.

Pompy głębinowe

W naszej ofercie znajdują się pompy głębinowe, które stosuje się do pobierania wody z ujęć podpowierzchniowych czyli studni wierconych jak również ze zbiorników wolno stojących. Stosowane są tam, gdzie pompy powierzchniowej nie posiadają odpowiednich parametrów do pracy w danym terenie. Przy studniach wymagane jest zastosowanie rury osłonowej. W naszej ofercie znajduje się wiele pomp różniących się parametrami głównie wydajnością oraz wysokością podnoszenia.

Pompy zatapialne

Polecamy również pompy zatapialne, które używane są głównie przy wypompowywaniu wody z zalanych pomieszczeń oraz do pracy w studniach kręgowych. Wykorzystuje się je do zasilania systemów nawadniania. Wyposażone są w pływaki utrzymujące się na powierzchni wody i zarządzające pracą pompy. Pompy te charakteryzują się łatwością w obsłudze i cichą pracą.

Zestawy hydroforowe

Oferujemy także pompy hydroforowe oraz całe zestawy hydroforowe. Zaopatrują domy jednorodzinne, letniskowe, przedsiębiorstwa w wodę. Stosowane są również w systemach nawadniania do podnoszenia ciśnienia. Zasysają one wodę z głębokości nieprzekraczającej 8 metrów. Polecane przez nas zestawy hydroforowe składają się z pompy, zbiornika oraz wyłącznika ciśnieniowego. Hydrofor dostarcza i utrzymuje właściwe ciśnienie w instalacji.

W naszym sklepie posiadamy także akcesoria i osprzęt do pomp czyli wyłączniki ciśnieniowe, pływaki, zabezpieczenia elektryczne, łącza antywibracyjne, przepony oraz wyjścia tłoczne.