• Sterowniki, czujniki i studzienki elektrozaworowe

  • Parametry

Studzienka poboru wody 3/4'
Produkt na zamówienie

W ofercie naszego sklepu polecamy szeroką gamę  sterowników  odpowiedzialnych za automatyczne działanie systemu nawadniania. Posiadamy także czujniki wpływające na sprawniejsze działanie systemu i oszczędzające wodę co wiąże się z oszczędnością kosztów oraz studzienki elektrozaworowe, które są niezbędnym elementem podczas montażu prawidłowego systemu nawadniania.

Sterowniki są niezbędną częścią automatycznego systemu nawadniania. Można stwierdzić, że są mózgiem całego systemu, gdyż to od programu w sterowniku zależy kiedy dany system będzie pracował, a kiedy wyłączy się. Sterowniki zarządzają pracą poszczególnych sekcji. Współpracują zelektrozaworami otwierając przepływ wody w danych sekcjach systemu lub zamykając. Dobrze zaprogramowany sterownik to podstawa w prawidłowej pracy automatycznego systemu nawadniania. W większości sterowników możemy ustawić kilka czasu nawadniania podczas jednego dnia, co daje możliwość odpowiedniego dostosowania dawek polewowych do nawadnianego terenu. W sterownikach ustawiamy także długość pracy danych sekcji oraz w jakie dni będą one pracowały. Większość oferowanych przez nas sterowników ma także możliwość współpracy z czujnikami i sensorami co wpływa na oszczędność kosztów podczas pracy systemu.

W naszej ofercie znajdują się sterowniki przystosowane do pracy na zewnątrz oraz wewnętrzne umiejscowione w budynkach, garażach itp. Posiadamy sterowniki wymagające pracy pod prądem oraz bateryjne. Oferujemy również sterowniki bezpośrednio montowane na kran. Polecamy również sterowniki obsługiwane za pomocąWi-fi czy również za pomocą pilotów co ułatwia obsługę i stanowi wygodę dla osób zarządzających pracą automatycznego systemu nawadniania. Nadzór nad takim sterownikiem może odbywać się wyłącznie za pomocą aplikacji w smartfonie czy tablecie. Możemy bezproblemowo zarządzać pracą systemu bez potrzeby podchodzenia do sterownika. Odbierają one sygnały z najbliższej stacji pogodowej samodzielnie dostosowując pracę automatycznego systemu nawadniania do zbliżających się warunków atmosferycznych.

W naszym sklepie znaleźć można także części i akcesoria do sterowników takie jak moduły zwiększające ilość sekcji w danym sterowniku, dekodery, moduły Wi-fi.

Ważną częścią automatycznego systemu nawadniania są oferowane przez nasz sklep czujniki deszczu, instalowane są po to aby wysyłać sygnał bezpośrednio do sterownika, który wyłącza nawodnienie lub zawiesza przy odpowiedniej ilości deszczu. Wpływają na wodooszczędność co wiąże się z oszczędnością kosztów. System niepotrzebnie nie uruchamia się wtedy gdy na teren nawadnianiany spadnie wystarczająca ilość wody w postaci opadu. Sami decydujemy o tym jaka ilość opadu jest potrzebna aby czujnik wyłączył nawodnienie.

W naszej ofercie znajdują się również studzienki elektrozaworowe, które przeznaczone są do umieszczenia pod powierzchnią gruntu. Pokrywę studzienki instaluję się na równi z terenem. W studzienkach umieszczone są zawory ręczne bądź elektrozawory sterujące sekcjami w systemie nawadniania.