• Z kompensacja ciśnienia

  • Parametry

W ofercie naszego sklepu znajduje się szeroki wybór artykułów do nawadniania kroplowego. Polecamy linie kroplujące z kompensacją ciśnienia, które gwarantują równomierny wypływ wody na całej długości biegnącego przewodu. Wydatek wody z początkowych emiterów jest jednoznaczny z wydatkiem wody z emiterów na końcu rurociągu. Zaletą nawadniania kroplowego jest ograniczenie strat wody związanych z parowaniem i dostarczanie wody bezpośrednio do strefy korzenienia się roślin co pozytywnie wpływa na ich wzrost.

Zastosowanie linii kroplujących z kompensacją

Z racji tego, że rozwiązanie daje pewność precyzji nawadniania, jest ono szczególnie polecane do upraw i nasadzeń rzędowych, by zapewnić roślinom jednakowy dostęp do wody oraz odpowiednie warunki do wzrostu. Linia kroplująca z kompensacją ciśnienia doskonale sprawdza się również w przypadku zróżnicowanej rzeźby terenu i na skarpach. Stosowana jest na terenach gdzie konieczne jest zastosowanie długich odcinków przewodów kroplujących. Przewody są wykonane z tworzywa odpornego na nasłonecznienie i środki chemiczne stosowane w rolnictwie.

Od czego zależy długość ciągu?

Linia kroplująca z kompensacją może mieć różną długość, co zależy od wielu czynników, m.in.: średnicy linii, rozstawu emiterów, wydatku z pojedynczego emitera, gładkości ścianki wewnętrznej linii. Tego typu forma nawadniania może być nawet bardzo rozległa, nadaje się do zastosowania na długich odcinkach.


Polecana przez nas linia kroplująca D5000 posiada uniewrsalne kroplowniki, które stosowane są przy różnych średnicach linii oraz różnych grubościach ścianek. Wbudowane filtry oraz szeroka ścieżka przepływu sprawiają, że linia D5000 jest bardzo odporna na zapychanie. Dzięki kompensacji ciśnienia nadaje się do stosowania w przypadku długich rurociągów i wszędzie tam gdzie występują spadki terenu. Odpowiednia do stosowania na wszystkich uprawach, głównie borówki.

W naszej ofercie znajduje się linia kroplująca z kompensacją ciśnienia HYDRO PC, która posiada regulację przepływu. Stosowana przy nawodnieniu roślin uprawianych na pochyłych terenach i przy długich odcinkach. Bardzo odporna na zapychanie w związku z dużym sekcyjnym labiryntem oraz mechanizmem samoczyszczącym. Jeden emiter posiada dwa otwory co wiąże się z dostarczaniem właściwej ilości wody na nawadnianym obszarze, Linia HYDRO PC jest odporna na promienie UV oraz odporna na chemikalia oraz nawozy stosowane w rolnictwie.